Něco o násFotogalerie
Ukázky MP3
Texty
VideoKontaktyOFSAJD


Tak tento název by mohl mylně představovat jisté porušení pravidel v hokeji, nebo ve fotbalu, ale skutečnost je jiná. Pár lidí si káplo do noty, ono to kupodivu i ladilo a tak nějak vznikla kapela Hi-Dry. A protože tento název dokázali moderátoři jistého nejmenovaného rádia tak zkomolit, že to nebylo poslouchatelné, zvolili jsme název, více přiléhající ke kapele a to tedy OFSAJD. Pro vysvětlenou - opravdu to nemá nic společného s výše uvedenými sportovními prohřešky, pouze specifikujeme jednotlivé lokality naších domovů v jednom názvu. Později se k němu vrátím, jen co tady trošku představím jednotlivé členy našeho hudebního klanu.

Pavel Gajdoš (Quint) - kapelník - Orlová
elektrická kytara, vokály, dříve, možná i později akustická kytara

Na začátek svého hraní si vzpomínám mlhavě. Vím, že rodičům se tenhle koníček moc nezamlouval, ale museli se s touto skutečností smířit. Odhadl bych ten začátek na rok 1982. No a pak už to jelo - letopočty uvádět nebudu, hodí se pouze statistikům a tyhle na našich stránkách moc neočekávám. Začalo to kapelou B+3, potom Pracovní týden, Tra-Band, Okap, pak se chvilinku pracovně pausírovalo a začal letní projekt Hi-DRY, no a v tomtéž létě se z Hi-DRY stal OFSAJD - to se psal rok 2004. S jednotlivými skupinami se nám podařilo posbírat pár trofejí na festivalech, jako jsou Porta, Moravský vrabec a taky jsme "vymetli" spoustu dalších festivalů a hudebních přehlídek jak v klubech, tak i na otevřených pódiích.


Jan Dospiva (Krtek) - Orlová
klávesy, vokály, dříve, možná i později akustická kytara

Od roku 1992 jsem na scéně jako sólový písničkář a nepřešlo mne to dodnes. V letech 1996 - 1997 jsem účinkoval v projektu Pracovní týden s kterým jsme to dotáhli až do celostátního finále Porty. Pak následovala spolupráce se ve skupině Tra-Band (neplést s Traband) a souběžně s U5 a od roku 1999 do roku 2004 to byla skupina Okap, která vznikla odchodem a příchodem nových hráčů. Souběžně s Okapem jsem hrál ještě v dalším uskupení s názvem DAWN. Potom už je to účast ve skupině Hi-DRY, což byla krátká letní epizoda, která se završila vznikem dnešní skupiny OFSAJD.


Aleš Grúber (Jelen) - Orlová
baskytara

Začínal jsem se skupinou FAUNUS Jiřího Čtvrtka, poté jsem vystřídal řadu více, či méně divokých kapel - Teplá basa, IMPRO, Žik BAND a dalších. V současné době jsem taktéž hráčem na baskytaru u skupiny PERIFERIC . * poznámka kapelníka - Jelen je skromný tvor a více informací se mi z něj vypáčit nepodařilo ;-)


Vlastimil Šik - Frýdek Místek
bicí nástroje

Své první vystoupení jsem absolvoval v roce 1975 se skupinou Spáči na vystoupení v Příboře na Ponny expresu. V letech 1983 - 1986 jsem hrál v kapele Kosťa Band - s touto kapelou jsme se stali vítězi Porty v Šumperku. Od roku 1986 do roku 2003 jsem hrál v e skupině FM Band. S touto kapelou jsme účinkovali na mnoha festivalech, jako jsou Mohelnický dostavník, Prázdniny v Telči, Loděnice (Piešťany), Muzikantské žně, Zahrada Strážnice, Helfštýn, Svojanov atd. V tomto období jsme spolupracovali s holandskou zpěvačkou INEKE, účinkoval jsem v divadle Duo, Čtyřlístek (Zvonokosy, Dívčí válka, Dobrodružství v Paříži .)V roce 2003 finále Porty v Jihlavě. No a v současné době jsem zároveň členem skupiny OFSAJD a WarmUp *poznámka bubeníka: - Jsem samozřejmě nejmladší člen kapely OFSAJD :-D


Karel Tettauer (Davy) - Suchá (Horní)
Akustická kytara, sólový (výborný) zpěv

Začal jsem hrát v roce 1978 v různých uskupeních, ať už v bigbítových, nebo ve folkových. Začátky - školní zábavová kapela DONALDI, pak folková DÁLNICE, se kterou jsem vystupoval na karvinském Zpívajícím totemu a na Portách, dále pak AKTUALITY (duo) s René Sasem. Od roku 1989 s kapelou Pink Folk - ocenění: Vítězové Porty 93 (kraj + postup do celostátního kola v Brně), vítězové Porty 94 (kraj + interpretační Porta Svitavy). Natočeny 3 CD (Český rozhlas + studio Ben Petroviče) Nyní působím v kapelách OFSAJD (folkrock) a WARM UP (rock) Během svého muzicírování jsem ještě účinkoval 3 roky v Divadle Jiřího Myrona v představení Balada pro banditu.

No a závěrem bych tedy upřesnil zkratku OFSAJD. Pozornému čtenáři jistě neuniklo, že bydlíme každý jinde a to ve městech, jako jsou - Orlová, Frýdek-Místek, Suchá (Horní) A Jiné Díry ;-) = O F S A J D